SeneCura SeniorCentrum Klamovka

Staročeská zahradní slavnost v SeniorCentru Klamovka

Zahrada je díky dobrovolníkům krásně uklizená, sluníčko by mělo také chvíli svítit. Teď už jen postavit přístřešky, naaranžovat kytky a dobroty, dodělat cukroví, nafouknout balónky, vetknout květy do copů. To a spousta dalších důležitých činností byla potřeba udělat, aby ve 14:00 hodin 10. září 2025 mohla vypuknout největší sláva na půdě SeniorCentra Klamovka.

Pan Karel Kekeši s akordeonem v ruce zahrál a zazpíval na úvod. Než se paní ředitelka postavila k mikrofonu, aby přivítala všechny hosty, klienty i zaměstnance, převzali pomyslnou štafetu právě zaměstnanci a zazpívali dvě nacvičené lidovky. Ještě šéfkuchař objasnil nabízené menu, sestavené tak, aby demonstrovalo téma letošní slavnosti. V nabídce byly různé druhy mas i jitrnic, koláčů i kremrolí, dalších salátů a dobrot. K pití bylo podáváno zlatavé pivo i víno, kofola i káva. Zvláště děti, ale také nejeden klient, si přišel na své u pultu se zmrzlinou.

Ve foyer byl „stánek“ s keramickými korálky a nechyběl ani tradiční fotokoutek. K dobré pohodě hrála a zpívala část Pražského salónního orchestru pod vedením kapelníka pana Václava Vomáčky. Všeobecné veselí a pohodu nemohl narušit ani příchozí vydatný déšť. Pouze se všichni přesunuli do foyer a zábava pokračovala, došlo dokonce na tanec! Zahradní slavnost se nadmíru vydařila, opět je nač vzpomínat.

Předchozí článekDalší článek
Žádost o přijetí